WhatsApp

Outlook Kurulumu ve E-Posta Ayarları

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Blog Outlook Kurulumu ve E-Posta Ayarları
19 Temmuz 2022, 20:12 0 Yorum 342 Okuma

Outlook kurulumu ile işletmenizin ya da bireysel projelerinizin e-posta hesaplarınızı bilgisayarınız üzerinden yönetebilir, e-posta alabilir, gönderebilir ve diğer tüm e-posta özelliklerini kullanabilirsiniz. Outlook mail kurulumu adımlarına geçemeden önce, servis sağlayıcınız üzerinden e-posta hesap bilgilerinize (şifre, giden sunucu ve gelen sunucu ayarları) ulaşınız. Eğer bir e-posta hesabınız yoksa ya da Outlook ayarları hakkında bilgi sahibi değilseniz, yazımızda yer alan adımları takip ederek e-posta hesabı oluşturabilir ve posta ayarlarınızı öğrenebilirsiniz.

Outlook Mail Kurulumu

1- Bilgisayarınızda Outlook’u açın ve sol üst kısımda yer alan “File (Dosya)” sekmesine tıklayınız.
2- Açılan ekranda “Add Account (Kullanıcı Ekle)” butonuna tıklayınız.
3- Kullanıcı hesap bilgilerinizin girileceği bir bölüm açılacak. Alt kısımda yer alan “Manuel Setup or Additional Server Types (Elle kurulum veya ek sunucu türleri)” özelliğini seçiniz ve “Next (İleri)”butonuna tıklayınız.
4- Bu işlemin ardından POP or IMAP kurulumunu seçin ve “Next (İleri)” butonuna tıklayınız.
5- Mail hesap bilgilerinizi yazınız ve “More Setting (Diğer Ayarlar)” butonuna tıklayınız.
6- Giden Sunucu ayarları sekmesindeki “My outgoing server (SMTP) requires authentication (Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor)” alanını aktifleştiriniz.
7- Sonraki adımda, “Advanced (Gelişmiş)” sekmesine tıklayınız ve “Giden Sunucu SMTP” alanında “587”yazınız. Ardından “OK” butonuna tıklayınız.
8- Outlook Mail Kurulumu işlemlerini tamamlamak için “Next (İleri)” butonuna tıklayınız. Bu işlemin ardından Outlook bir test oluşturacaktır ve işleminiz tamamlanmıştır olacaktır.
9- Son olarak “Finish (Bitir)” butonuna tıklayınız. Artık Outlook üzerinden mail hesabınızı kullanabilirsiniz.


Yukarı belirtilen Outlook mail kurulum ayarlarını sırası ile takip ederek, bilgisayarınıza e-posta hesap kurulumunu yapabilirsiniz. Outlook kurulumu yaparken destek almak isterseniz üye girişi yaparak sistemimiz üzerinden ya da support@arborra.net mail adresi üzerinden alanında uzman teknik destek ekibimize ulaşabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum